Łódź płynie z prądem rzeki. Wyjaśnij, dlaczego...Świat fizyki podręcznik klasa 7 wyd. WSiP

Rozwiązanie zadania: zad.1 strona 94.

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


(zamów podręcznik/ zbiór)

Zobacz rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Rozwiązanie zadania:

Wskazówka: Każde ciało porusza się, jeżeli w miarę upływu czasu jego położenie się zmienia względem innego ciała, które najczęściej jest układem odniesienia. Aby można było mówić o ruchu, musi być przyjęty układ odniesienia, ponieważ ruch jest względny.

Ruch jest względny, to znaczy dane ciało może być jednocześnie w spoczynku względem jednego układu odniesienia, a względem innego w ruchu.

Odp. W podanym przykładzie ruch łodzi obserwowany przez osobę w niej siedzącą nie może być stwierdzony. Ponieważ przedmioty na łodzi oraz woda wokół łodzi mają taką samą prędkość jak osoba siedząca w łodzi. Czyli pozostają w spoczynku względem siebie.

Dopiero gdy mgła opadnie, obserwator może odnotować zmianę położenia względem brzegu. Czyli powiedzieć, że łódź się porusza.

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz