aFizyka logo
Szukaj rozwiązania zadania:
Wybrane zadanie: zad. 9 strona 34.
Cytat:

W przypadku wielu elementów elektrycznych opór zmienia się wraz z temperaturą...Spotkania z fizyką klasa 8 Zeszyt ćwiczeń wyd. Nowa Era

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa ...Spotkania z fizyką klasa 8 Zeszyt ćwiczeń wyd. Nowa Era (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Odp.
Termistory znalazły zastosowanie w wyłącznikach prądowych urządzeń elektrycznych. Na przykład spirala elektrycznego piekarnika zostanie wyłączona po przekroczeniu nastawionej temperatury. Innym przykładem zastosowania termistora jest wykorzystanie jego silnej zależności oporu od zmian temperatury w budowie termometrów elektronicznych.

Fotodioda, to inny przykład elementu elektronicznego, którego przewodność prądu elektrycznego zależy od padającego na ten element światła. Szerokie zastosowanie fotodiody ma miejsce w systemach alarmowych, przy otwieraniu i zamykaniu drzwi.

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry