aFizyka logo
Szukaj rozwiązania zadania:
Wybrane zadanie: zad. 14 strona 44.
Cytat:

Czym charakteryzują się ruchy: jednostajny...Fizyka z plusem Klasa 7 Podręcznik wyd. GWO

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa ...Fizyka z plusem Klasa 7 Podręcznik wyd. GWO (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Odp. a) Ruch jednostajny charakteryzuje się tym, że ciało poruszające się tym ruchem w jednakowych odstępach czasu pokonuje jednakowe odcinki drogi. W wyniku tego jego prędkość jest stała.

Odp. b) Ruch przyspieszony charakteryzuje się tym, że ciało poruszające się tym ruchem z każdą chwilą swego ruchu zwiększa prędkość. Jeżeli wzrosty tej prędkości w tych samych przedziałach czasowych są jednakowe, to taki ruch jest ruchem jednostajnie przyspieszonym, a przyspieszenie jest stałe w czasie.

Odp. c) Ruch opóźniony charakteryzuje się tym, że ciało poruszające się tym ruchem z każdą chwilą swego ruchu zmniejsza prędkość. Jeżeli prędkość w tych samych przedziałach czasowych malej o jednakowe wartości, to taki ruch jest ruchem jednostajnie opóźnionym, a przyspieszenie hamujące jest stałe w czasie i przeciwnie zwrócone do zwrotu jazdy ciała.

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry