aFizyka logo
Szukaj rozwiązania zadania:
Wybrane zadanie: zad. 2 strona 38.
Cytat:

Na wykresie przedstawiono położenia motorówki...Fizyka z plusem Klasa 7 Podręcznik wyd. GWO

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa ...Fizyka z plusem Klasa 7 Podręcznik wyd. GWO (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Wykres do zadania

ta

Zdanie I: Prędkość motorówki była największa między godziną 9:00 a 11:00.
Jest zdaniem fałszywym. Ponieważ w tym czasie motorówka stała w porcie B i się nie poruszała. Jej położenie nie uległo zmianie.

Zdanie II: Prędkość motorówki w drodze z portu B do portu A była 3 razy większa niż w drodze z portu A do portu B
Jest zdaniem fałszywym. Ponieważ czas potrzebny na przepłynięcie z portu B do portu jest dłuższy niż z portu A do portu B. Motorówka z portu B wypłynęła o godzinie 11:00 i przypłynęła do portu A o godzinie 14:00. A gdy wypłynęła z portu A o godzinie 8:00, to do portu B wpłynęła o godzinie 9:00. Ta różnica czasu przy stałej odległości pomiędzy portami oznacza, że motorówka z poru B do p ortu A płynęła dużo wolniej, niż z portu A do portu B.

Zdanie III: Postój w porcie B zajął 1/3 czasu trwania całej wyprawy.
To zdanie jest prawdziwe. Ponieważ czas trwania całej wyprawy wynosi 6 godzin, a postoju w porcie B wynosi 2 godziny. Czyli stosunek czasów jest jak 2/6=1/3.

Zdanie IV: Podróż powrotna zajęła połowę czasu trwania całej wyprawy.
To zdanie jest zdaniem prawdziwym. Ponieważ czas płynięcia z portu B do portu A wynosi 3 godziny, a czas całej wyprawy to 6 godzin. Czyli stosunek czasów jest jak 3/6=1/2.

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry