aFizyka logo
Szukaj rozwiązania zadania:
Wybrane zadanie: zad. 1 strona 38.
Cytat:

Na rysunku przedstawiono wykresy zależności położenia...Fizyka z plusem Klasa 7 Podręcznik wyd. GWO

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa ...Fizyka z plusem Klasa 7 Podręcznik wyd. GWO (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Wykres do zadania

ta

Odp. a) Najszybciej jechał pociąg oznaczony na wykresie literą L. Ponieważ kąt nachylenia półprostej do osi czasu jest największy. Oznacza to, że dla wybranego przedziału czasu (przyrostu czasu) wartość przyrostu położenia jest największa dla pociągu L spośród wszystkich pokazanych na wykresie położenia od czasu

Odp. b) Pociągi które jechały z takimi samymi prędkościami to pociągi M i N. Świadczą o tym takie same kąty nachylanie odpowiednich półprostych do osi czasu. Półproste M i N są do siebie równoległe.

Odp. c) Pociąg, który się nie poruszał to pociąg K. Ponieważ półprosta K jest równoległa do osi czasu. Oznacza, to że pomimo upływu czasu nie zmieniało się położenie pociągu. Pociąg K stoi na peronie.

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry