Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.
Rozwiązanie zadania:
Wskazówka: Obliczymy długości każdej z siły przedstawionej na rysunku korzystając z podanej skali (1 kratka, to 1 N; przyjmiemy długość 1 kratki na 0,5 cm). Jeżeli działające siły mają ten sam kierunek, to siłę wypadkową obliczamy według zasady: odejmujemy jedną od drugiej gdy ich zwroty są przeciwne, a dodajemy- gdy ich zwroty są zgodne
Obliczenia dla przypadku A
Obliczenia dla przypadku B
Obliczenia dla przypadku C
Obliczenia dla przypadku D
Odp.
Najmniejsza siła wypadkowa działa na ciało na rysunku C, ma ona wartość 0 N (zero niutonów). Natomiast największa siła wypadkowa działa na ciało na rysunku D, ma ona wartość 7 N (siedem niutonów)
Polityka PrywatnościInformacja:Drogi Internauto! Aby móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i usługi, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dzięki tej zgodzie możemy utrzymywać nasze usługi.
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Potrzebujemy Twojej zgody na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Aby udzielić nam zgody na profilowanie, cookies i remarketing musisz mieć ukończone 16 lat. Brak zgody nie ograniczy w żaden sposób treści naszego serwisu. Udzieloną nam zgodę w każdej chwili możesz wycofać w Polityce prywatności.
Zawsze dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień.
BRAK ZGODYZGODA