aFizyka logo
Szukaj rozwiązania zadania:
Wybrane zadanie: zad. 4 strona 10.
Cytat:

Dwa zespoły uczniów- Tomek i Krzysiek oraz Marta i Weronika- miały zmierzyć długość szkolnej bieżni...Spotkania z fizyką klasa 7 Zeszyt ćwiczeń wyd. Nowa Era

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa ...Spotkania z fizyką klasa 7 Zeszyt ćwiczeń wyd. Nowa Era (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Odp.

W jednym i drugim przypadku głównym powodem jest to, że taśma miernicza ma długość 25 metrów, a bieżnia 60 metrów. Oznacza to, że w obu przypadkach taśmę mierniczą należy przykładać do bieżni trzy razy.

W momencie każdego przyłożenia taśmy należy na bieżni zaznaczyć punkt przyłożenia. Do takich punktów ponownie przykłada się taśmę i sumuje wyniki pomiaru długości.

Każdorazowe przyłożenie taśmy mierniczej i odczyt długości z taśmy obarczone jest błędem pomiaru.

Taki punkt pomiaru można nanieść bliżej lub dalej od linii startu, a i ponowne przyłożenie taśmy do punktu może być bliżej lub dalej od linii startu. To wpływa na błąd pomiaru.

Chłopcy nanieśli punkty bliżej linii startu, a dziewczynki dalej.

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry