Na wykresie przedstawiono zależność położenia od czasu dla drgającego ciała...Spotkania z fizyką klasa 8 Podręcznik wyd. Nowa Era

Rozwiązanie zadania: zad. 2 strona 204.

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


(zamów podręcznik/ zbiór)

Zobacz rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Rozwiązanie zadania:

Wykres do zadania

zależność położenia od czasu dla drgającego ciała

Odp. Jedynie zdanie B jest prawdziwe (Okres drgań wynosi 0,5 s). Ponieważ jak widać to na wykresie ten przedział czasu (Δt=0,5 s) odpowiada jednemu pełnemu wahnięciu.

Zdanie A, czyli: Dla t=0 ciało jest w położeniu równowagi jest zdaniem fałszywym. Ponieważ w chwili t=0 ciało znajduje się w maksymalnym wychyleniu, które dla tej chwili wynosi x=2cm (można to odczytać z wykresu)

Zdanie C, czyli: Amplituda drgań wynosi 4 cm jest zdaniem fałszywym. Ponieważ wartość amplitudy odpowiada wartości maksymalnego wychylenia z położenia równowagi. Z wykresu odczytujemy, że maksymalne wychylenie z punktu równowagi wynosi 2 cm, czyli tyle też wynosi amplituda drgań.

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz