Zastanów się i odpowiedz na pytanie. W jakiej sytuacji można przyjąć, że Ziemia jest nieruchoma, a w jakiej...Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik wyd. Nowa Era

Rozwiązanie zadania: zad. 2 strona 126.

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


(zamów podręcznik/ zbiór)

Zobacz rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Rozwiązanie zadania:

Odp. Czy ziemia jest nieruchoma czy sie porusza wszystko zależy od przyjętego układu odniesienia, ponieważ ruch jest względny.

Takim przykładem, który to pokazuje jest obserwacja ruchu pociągu przez osobę znajdująca się na peronie stacji kolejowej. Osoba ta widzi, że Ziemia się nie porusza. Zaś osoba siedząca w przedziale jadącego wagonu widzi co innego. Przedmiot znajdujące się tuż obok niej są w spoczynku a przedmiot znajdujące się poza wagonem są w ruchu. Czyli budynki, drzewa, trawa poruszają się w przeciwną stronę. Można więc powiedzieć, że Ziemia jest w ruchu.

Możemy też wyobrazić sobie inną sytuację. Jesteśmy w pojeździe kosmicznym i zbliżamy się do Układu Słonecznego. Zaobserwujemy ruch Ziemi wokół własnej osi oraz wokół Słońca

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz