aFizyka logo
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Rozwiązanie zadania:


Jesteś w strefie: Rozwiązania zadań z fizyki Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania:
Rozwiazania zadań Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Wybrane zadanie:

zad. 1 strona 85 Cytat:

Wybierz zdanie prawdziwe. A. Rozmiary wszystkich cząsteczek są takie same...Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik wyd. Nowa Era

Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Odp. Zdanie prawdziwe to zdanie B: Cząsteczki składają się z atomów

Pozostałe zdania są fałszywe

Zdanie A: Rozmiary wszystkich cząsteczek są takie same. Jest to zdanie fałszywe, ponieważ mamy różne cząsteczki na przykład cząsteczka tlenu (O2), cząsteczka wodoru (H2), cząsteczka dwutlenku węgla (CO2), cząsteczka wody (H2O)

Zdanie C: Rozmiar cząsteczki jest porównywalny z grubością ludzkiego włosa. Jest to zdanie fałszywe. Cząsteczki są dużo mniejsze, rzędu 10-10m, a grubość włosa ludzkiego jest rzędu 10-6m

Zdanie D: Cząsteczka nie może być zbudowana z dwóch takich samych atomów. Jest to zdanie fałszywe. Przykładem cząsteczki zbudowanej z dwóch takich samych atomów jest na przykład cząsteczka tlenu (O2)

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry