aFizyka logo

Wskaż zdania prawdziwe A. Jednostką ciężaru jest kilogram...Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik wyd. Nowa Era

Rozwiązanie zadania: zad. 4 strona 84.

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa ...Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik wyd. Nowa Era (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Odp. A: Zdanie: Jednostką ciężaru jest kilogram
Jest to zdanie fałszywe, ponieważ, ciężar jest miarą oddziaływania grawitacyjnego, jest to siła. Jednostką siły jest niuton (1 N)

Odp. B: Zdanie: Ciężar jest siłą
Jest to zdanie prawdziwe, ponieważ ciężar jest miarą oddziaływania grawitacyjnego, jest to siła. Jednostką siły jest niuton (1 N)

Odp. C: Zdanie: Grupy atomów o takich samych właściwościach chemicznych są zwane pierwiastkami.
Jest to zdanie fałszywe, ponieważ, przez pierwiastek rozumie się zbiór atomów o tych samych właściwościach fizycznych i chemicznych. Same właściwości chemiczne nie decydują o tym, że mamy do czynienia z tą samą grupą atomów. Różne związki chemiczne mogą mieć te same właściwości chemiczne, a różne właściwości fizyczne

Odp. D: Zdanie: Masa ciała na Ziemi i na Księżycu jest taka sama
Jest to zdanie prawdziwe. Ponieważ, masa to ilość danej substancji. A ilość substancji, nie zmienia się nie zależnie od miejsca we Wszechświecie

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry