aFizyka logo
Szukaj rozwiązania zadania:
Wybrane zadanie: zad. 2 strona 111.
Cytat:

Odpowiedz na pytania. a) W jaki sposób nie wolno gasić pożaru przedstawionego na ...Spotkania z fizyką klasa 8 Podręcznik wyd. Nowa Era

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa ...Spotkania z fizyką klasa 8 Podręcznik wyd. Nowa Era (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Odp. a) Na przedstawionej ilustracji w podręczniku pali się instalacja elektryczna. Takiego pożaru nie wolno gasić wodą. Ponieważ woda jest przewodnikiem i może doprowadzić do zwiększenia efektu zwarcia oraz do porażenia prądem osoby gaszącej taki pożar.
Pożar instalacji elektrycznej gasimy gaśnicami proszkowymi

Odp. b) Przed rozpoczęciem gaszenia instalacji elektrycznej, aby uniknąć porażenia prądem najlepiej jest wyłączyć zasilanie elektryczne domu lub budynku. W instalacji domowej mamy do stęp do skrzynki z bezpiecznikami, które należy wykręcić.

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry