aFizyka logo
Fizyka: wzory, prawa i teoria. Rozwiązania zadań z omówieniem

Rozwiązanie zadania:


Jesteś w strefie: Rozwiązania zadań z fizyki Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania:
Rozwiazania zadań Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Wybrane zadanie:

zad. 2 strona 66 Cytat:

Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj polecenia. a) Dopasuj do każdej cyfry rzymskiej...Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik wyd. Nowa Era

Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Rysunek do zadania

Dopasuj do każdej cyfry rzymskiej nazwę substancji z ramki poniżej

Odp. a) Dopasowujemy do każdej cyfry rzymskiej nazwę substancji z ramki

  • I, to plastik
  • II, to szkło
  • III, to dwutlenek węgla
  • IV, to lód
  • V, to woda

Odp. b) Dopasowujemy do każdej z cyfr rzymskich oznaczających określoną substancję literę z opisem właściwości

I (plastik) ma właściwości: A (ciało sprężyste), E (ciało stałe), I (cząsteczki nie mogą się przemieszczać względem siebie), J (substancja nieściśliwa), K (cząsteczki znajdują się blisko siebie), N (substancja plastyczna), O (cząsteczki silnie ze sobą oddziałują)

II (szkło) ma właściwości: C (ciało kruche), E (ciało stałe), I (cząsteczki nie mogą się przemieszczać względem siebie), J (substancja nieściśliwa), K (cząsteczki znajdują się blisko siebie), O (cząsteczki silnie ze sobą oddziałują)

III (dwutlenek węgla) ma właściwości: B (gaz), F (substancja ściśliwa), H (cząsteczki mogą sie swobodnie przemieszczać), L (cząsteczki praktycznie ze sobą nie oddziałują), M (cząsteczki znajdują się w znacznych odległościach)

IV (lód) ma właściwości: C (ciało kruche), E (ciało stałe), I (cząsteczki nie mogą się przemieszczać względem siebie), J (substancja nieściśliwa), K (cząsteczki znajdują się blisko siebie), O (cząsteczki silnie ze sobą oddziałują)

V (woda) ma właściwości: D (ciecz), G (tworzy powierzchnię swobodną), H (cząsteczki mogą się swobodnie przemieszczać), P (cząsteczki oddziałują na tyle silnie, że substancja nie wypełnia całej dostępnej objętości, ale na tyle słabo, że nie ma ustalonego kształtu)

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry