aFizyka logo
Szukaj rozwiązania zadania:
Wybrane zadanie: zad. 3 strona 60.
Cytat:

Wśród przedstawionych na zdjęciach sytuacji wskaż te, w których napięcie powierzchniowe...Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik wyd. Nowa Era

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa ...Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik wyd. Nowa Era (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Odp. do A
W sytuacji gdy owad (nartnik) stoi lub porusza się po błonie wytworzonej na powierzchni cieczy napięcie powierzchniowe powinno być możliwie największe. Pozwoliłoby to na bezpieczniejsze chodzenie/ ślizganie się owadom na powierzchni cieczy. Owady chodzące po cieczy mogłyby być o większym ciężarze

Odp. do B
W sytuacji gdy puszczamy mydlane bańki napięcie powierzchniowe powinno być niezbyt duże, bo wtedy nie nadmuchalibyśmy bańki mydlanej. Zaś gdyby było zbyt małe, to taka bańka była by trudna do puszczenia w powietrzu, zbyt łatwo by pękała.

Odp. do C
W sytuacji gdy robimy pranie napięcie powierzchniowe powinno być możliwie najmniejsze. Małe napięcie powierzchniowe spowoduje, że brud przylegający do odzieży łatwiej da się sprać.

przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry