aFizyka logo

Narysuj, jak rozłożą się ładunki elektryczne na powierzchni kubków...

Szukaj rozwiązania zadania:
Wybrane zadanie: zad. 6 strona 165. Cytat:

Narysuj, jak rozłożą się ładunki elektryczne na powierzchni kubków...Zbiór zadań z fizyki dla szkoły podstawowej wyd. Nowa Era

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


Fizyka Podręcznik Zbiór zadań szkoła podstawowa ...Zbiór zadań z fizyki dla szkoły podstawowej wyd. Nowa Era (zamów podręcznik/ zbiór)

Rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Wskazówka: W przypadku przybliżania naelektryzowanego ciała do izolatora, ładunki elektryczne cząsteczek izolatora zostają uporządkowane zewnętrznym ładunkiem elektrycznym zgromadzonym na przybliżanym naelektryzowanym ciele. Dochodzi do wzajemnego przyciągania się tych ładunków.
Gdy przybliżamy naelektryzowane ciało do przewodnika, to w przewodniku dochodzi do przemieszczenia ładunku ujemnego, czyli elektronów swobodnych w taki sposób, że gdy przybliżane ciało jest naelektryzowane ujemnie, to elektrony swobodne przewodnika oddalają się od przybliżanego ciała, a gdy to ciało jest naelektryzowane dodatnio, to się przybliżają.

Odp.

Rozkład ładunku na powierzchni metalowego kubka

Rozkład ładunku na powierzchni metalowego kubka

Rozkład ładunku na powierzchni porcelanowego kubka

Rozkład ładunku na powierzchni porcelanowego kubka
przepis na gofry Zobacz przepis na wyśmienite gofry