Jakiego układu współrzędnych trzeba użyć, aby opisać ruch ucznia: a) wzdłuż prostego...Spotkania z fizyką klasa 7 Podręcznik wyd. Nowa Era

Rozwiązanie zadania: zad. 4 strona 126.

Przedstawiona treść zadania jest tylko fragmentem (cytatem) całej treści zamieszczonej w podręczniku lub zbiorze zadań. Aby w pełni można było skorzystać z analizy rozwiązania zadania, należy znać pełną treść zadania. Zachęcamy do kupna danego podręcznika lub zbioru zadań z fizyki.


(zamów podręcznik/ zbiór)

Zobacz rozwiązanie wybranego zadania:

Kliknij aby zobaczyć inne rozwiązania

Rozwiązanie zadania:

Odp. a) Do opisu ruchu ucznia wzdłuż prostego korytarza szkolnego możemy użyć jednowymiarowego układu odniesienia. Ponieważ zmiana położenia ucznia odbywa się wzdłuż jednej prostej, czyli wzdłuż jednej osi. Mówimy, ze zmiana położenia uczni odbywa się w jednej linii

Odp. b) Do opisu ruchu ucznia po klasie możemy użyć dwuwymiarowego układu odniesienia. Ponieważ ruch ucznia w klasie, która posiada dużo krzeseł i ławek najczęściej nie odbywa się wzdłuż jednej prostej. Uczeń musi skręcać pomiędzy krzesłami i ławkami, czyli zmienia swoje położenie wzdłuż dwóch prostych- osi układu odniesienia. Mówimy, że zmian położenia uczenia odbywa się na płaszczyźnie.

Odp. c) Do opisu ruchu ucznia po dwupiętrowej szkole możemy użyć trójwymiarowego układu odniesienia. Ponieważ ruch ucznia w budynku szkoły obywa się w trzech osiach układu współrzędnych: w pionie (uczeń może wchodzić i schodzić pomiędzy piętrami budynku szkoły) oraz na płaszczyźnie wzdłuż dwóch osi układu odniesienia. Czyli zmiana położenia ucznia odbywa się w przestrzeni- w trzech wymiarach.

Alkomat- wirtualny test

Alkomat- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
Olinowanie stałe- kalkulator średnic

Olinowanie stałe- darmowa aplikacja na Androida

Pobierz ze sklepu Google Play
przepis na gogfry

Przepis na gofry

zobacz
przepis na bitą śmietanę

Przepis na bitą śmietanę

zobacz